Start

Strona Główna

XIV RODZINNE WARSZTATY „LUKREM MALOWANE”


8 grudnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole przedświąteczne Rodzinne Warsztaty Plastyczne. Tym razem nasze spotkanie przebiegało pod hasłem „Lukrem malowane”. Uczniowie razem z rodzinami przybyli, aby udekorować świąteczne pierniczki. W ruch poszedł kolorowy lukier, pisaki, posypki, perełki do dekoracji ciast oraz wyobraźnia i kreatywność uczestników warsztatów. Na świątecznych ciasteczkach w kształcie choinek, bałwanków, gwiazdek i aniołków powstawały bardzo ciekawe i niepowtarzalne wzory. Dźwięk kolęd, aromatyczna herbata i kawa oraz domowe ciasto umilały pracę. Każdy uczestnik spotkania zabrał swoje kolorowe, ozdobione już pierniczki do domu aby obdarować nimi najbliższych.

Serdecznie dziękujemy rodzinom za liczny i aktywny udział w warsztatach, a szczególnie tym, które uczestniczyły w nich po raz pierwszy.

Organizatorzy: M. Nawrocka, J. Brzozowska, B. Dworakowska

 


 

Góra Grosza 2016r.To już XVII edycja "Góry Grosza", akcji zbierania monet w całej Polsce organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji "Góra Grosza" jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Akcja zbierania groszy odbywała się w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016r.

Dzięki Uczniom ze szkoły ZSZ i SPdP, Kadrze Pedagogicznej, Rodzinom udało się zebrać 2842 szt. monet.

Bardzo dziękujemy!

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.


Agnieszka Turkowska, Anna Milewska

 

Życzenia świąteczne 2016r.

 


 

OBRONILIŚMY MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ


We wtorek 22 listopada 2016 roku  w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się V Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej szkół i ośrodków specjalnych zorganizowane przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim i Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

Zawody zostały uroczyście otwarte przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół Jolantę Elżbietę Boćkowską i nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Filimoniuka.

Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku był reprezentowany przez następujących uczniów:


1. Makarewicz Paweł IIIB
2. Bielski Mateusz   
IIC
3. Bruszewski Michał IIB
4. Gilewski Adrian IIB
5. Zagrodnik Patryk IIB
6. Malinowski Maciej IA
7. Kitlas Mateusz IIB
8. Mieńko Paweł
IB
9. Cymbor Krzysztof IB
10. Kalinowski Mateusz IIA
11. Młyńczyk Paweł IIIC


Opiekunowie: Marcin Monach, Alejandro D. Espadas , Jarosław Jakimiuk


Zawodnicy naszej szkoły w finale pokonali  Zespół Szkół Nr 13 z Białegostoku 4:0 i odebrali okazały puchar, piłkę oraz dyplom za zdobycie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej w 2016r. Druga drużyna uplasowała się na V miejscu.


Zawodnikom Gratulujemy  Sukcesu.

Autor komunikatu: mgr Jarosław Jakimiuk

 


 

XIII Rajd Mikołajkowy SKKT „Trampek”


Trzeciego grudnia uczestniczyliśmy w XIII Rajdzie Mikołajkowym, w ramach którego przemierzaliśmy ścieżkę przyrodniczo – leśną „Las Antoniukowski”. Poszukiwaliśmy wyznaczonych celów, korzystając z przygotowanych planów trasy. Szliśmy w kierunku północnym, ponieważ w tamtych stronach znajduje się Laponia oraz „siedziba” Świętego Mikołaja. Naszym zadaniem było obliczenie przebytej trasy na podstawie liczby kroków.

Podczas postojów dowiadywaliśmy się ciekawych rzeczy: o sposobach ustalania kierunku północnego, słupkach oddziałowych, „leśnych” miejscach mocy, świętych drzewach...

Uwieńczeniem wędrówki było ognisko z kiełbaskami, parująca herbata, wspólne śpiewanie oraz Mikołajkowe słodkie niespodzianki.

Rajd był nie tylko czasem aktywnego spędzania wolnych chwil, ale także okazją do integracji z innymi członkami PTTK, miłośnikami wędrówek.

Galeria PTTK RO Białystok: http://www.bialystok.pttk.pl/galeria.php

Zapraszamy do fotorelacji.

Do zobaczenia na kolejnej wędrówce!

Maria Bondar i Joanna Zalewska-Coldron

 

 

Targi Pracy 2016

 

W imieniu organizatorów zapraszamy na Targi Pracy

 


 
Więcej artykułów…