Patriotyczne śpiewanie
Zespół poprzez działalność artystyczną kultywuje wartości patriotyczne oraz pielęgnuje tradycję polskiej muzyki.
Zespół poprzez działalność artystyczną kultywuje wartości patriotyczne oraz pielęgnuje tradycję polskiej muzyki.
Wyjście pod pomnik Wychowankowie internatu Zespołu Szkół nr 16 wyszli pod pomnik, aby uczcić niepodległość Polski. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Każdy znicz, który zapaliliśmy, to wyraz szacunku dla poświęcenia poprzednich pokoleń. #ZS16Białystok… Dowiedz się więcej »Wyjście pod pomnik
W ramach cyklicznych zajęć z profilaktyki zdrowotnej wychowanki internatu uczestniczyły w warsztatach samobadania piersi. W pierwszej kolejności obejrzały filmik instruktażowy, następnie razem z wychowawczyniami ćwiczyły, jak prawidłowo samodzielnie badać piersi, zgodnie z zalecanymi metodami. Wychowanki, korzystając z fantomów, ćwiczyły jak znaleźć… Dowiedz się więcej »Profilaktyka zdrowotna – samobadanie piersi
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” – w dniu 7.11.2025 r. o godzinie 11.11 rozpoczęliśmy obchody 107 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W Szkole Przysposabiającej do… Dowiedz się więcej »Obchody 107 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości – Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 1 w Białymstoku
W dniu 7 listopada nasza społeczność wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji ,,Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 rozległ się śpiew ,,Jeszcze Polska nie zginęła”
Tekst alternatywny do grafiki: Plakat zachęcający do konkursu fotograficznego „Moja domowa biblioteka” Tekst alternatywny do grafiki: Plakat zachęcający do konkursu plastycznego zachęcającego do czytelnictwa
Deszczowa pogoda nie przeszkodziła młodzieży i wychowawcom z Internatu w kontynuacji wędrówek z cyklu „Spacery po dawnym Białymstoku”. W ramach poznawania historii naszego miasta 30 października zwiedziliśmy najstarszy zabytek w mieście – stary kościół farny, w którym znajdują się epitafia… Dowiedz się więcej »„Spacery po dawnym Białymstoku”
Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Nr 16 wzięli udział w edukacyjnym spacerze po Pałacu Branickich oraz jego ogrodach. Podczas zwiedzania poznali historię rodu Branickich, architekturę rezydencji oraz ciekawostki związane z dziedzictwem kulturowym Białegostoku. Wycieczka była okazją do poszerzenia wiedzy, integracji oraz… Dowiedz się więcej »„Białystok – nasze dziedzictwo” – Edukacyjny Spacer po Pałacu Branickich
Podczas coraz dłuższych wieczorów w internacie dbamy o dobrostan psychiczny wychowanków.W październiku rozpoczęliśmy cykl zajęć relaksacyjnych mających na celu radzenie sobiez emocjami. Przy muzyce rozrysowaliśmy kolorami nasze przyjemne i nieprzyjemne emocje,a następnie zastosowaliśmy technikę świadomego oddychania przed snem. Zajęcia przywróciły… Dowiedz się więcej »Zajęcia relaksacyjne w internacie