Przejdź do treści

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu to okazja do utrwalenia dobrych praktyk i nawyków korzystania z narzędzi i zasobów internetowych oraz sposobność nauczenia się dbania o prywatność online czy unikania cyberprzemocy.

Pozytywne zachowania w internecie wspierają m.in. programy Safer Internet (prowadzony przez NASK) i eTwinng (współpraca szkół online). Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 1 uczestniczyli w lokalnych działaniach DBI 2023. Realizowali lekcje online DBI ucząc się z Sieciakami, Plikiem i Folderem, Profesorem i Ntką o zasadach bezpieczeństwa w sieci, sposobach dbania o prywatność online, zagrożeniach czyhających w internecie, nowych pojęć i ich znaczenia. Umiejętności i wiedzę doskonalili poprzez gry i zadania online z: Genially, Kahoot, Quizizz, Wordwall, Learning Apps, Jigsaw puzzles. Wykonywali kart pracy, infografiki i plakaty, ćwiczenia teatralne

Akcja DBI będzie trwać przez luty i marzec. Warto jednak dążyć do tego, aby Dzień Bezpiecznego Internetu był naszym dniem codziennym przez okrągły rok!

Rezultaty działań można oglądać w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do fotorelacji.
#dbi #etwinning

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj:

Skip to content