Przejdź do treści

Dni Erasmusa 2023

Dni Erasmusa 2023 w Zespole Szkół Nr 16 w Białymstoku obfitowały w wydarzenia, wyzwania, kulinarne i kulturowe  niespodzianki. Uczyliśmy się o krajach partnerskich, ekologii, zmianach klimatu. Uczniowie Szkoły Branżowej przygotowali pyszne potrawy z Turcji i Portugalii.  Uczniowie SPdP uczestniczyli w spotkaniach online z koleżankami i kolegami z Turcji i Rumunii, na których wspólnie omawialiśmy zachowania proekologiczne oraz poznawaliśmy się grając Kahoot o naszych krajach i tradycjach. Kodowanie, sztuczna inteligencja, Quizizz wykorzystaliśmy by uczyć się o ekologii, zmianach klimatycznych i wyzwaniach środowiskowych.  Smaki, przyprawy i aromaty, przeniosły nas na zajęciach kulinarnych do Portugalii i Turcji.  
Dni Erasmusa 2023 w ZS16 to kreatywne działania inspirowane naturą, recyklingiem i tradycjami z krajów partnerskich.
Z łąk kwietnych i Ekoeksperymentarium przenieśliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie powstały gliniane cudeńka z roślinnymi motywami. Roślinność i glina pozytywnie wpływają na zmysły, tak jak sensoryczna mata edukacyjna. Wykonana z tkanin z odzysku w pracowni krawieckiej od razu podbiła serca uczniów, którzy uczestniczyli w zawodach z jej użyciem.
Z tektury powstały plansze do gry. Dzięki nim utrwalaliśmy wiadomości i umiejętności o segregacji odpadów oraz poznawaliśmy czas rozkładania się śmieci. Nauczyliśmy się, że niektóre odpady  warto zachować. Ze starej klawiatury, korków czy guzików można zaprojektować atrakcyjne ramki lub inne upominki. 
Na zakończenie obchodów Dni Erasmusa cukiernicy przygotowali pyszne bułeczki portugalskie „Pão de Deus”. W kuchni silikonowe maty wielokrotnego użytku pomagają chronić środowisko.
Dni Erasmusa 2023 obfitowały w mnóstwo wydarzeń, aktywności oraz okazji do  wspólnej nauki. 
 
Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do erasmusowej akcji.
 
Zapraszamy do oglądania zrealizowanych działań. 
Zespół Projektowy
#ErasmusDays
 
 
Plakat z napisem Erasmus days, ilustracja gniazdko i wtyczka, logo Zespól Szkół Nr 16 w Białymstoku, wymienione działania: spotkania online, uczenie się o zmianach klimatycznych, krajach partnerskich, quizizz, koło fortuny, Canva, kodowanie, niespodzianki kulinarne z krajów partnerskich.
Tekst alternatywny: Plakat z napisem Erasmus days, ilustracja gniazdko i wtyczka, logo Zespól Szkół Nr 16 w Białymstoku, wymienione działania: spotkania online, uczenie się o zmianach klimatycznych, krajach partnerskich, quizizz, koło fortuny, Canva, kodowanie, niespodzianki kulinarne z krajów partnerskich.
 
Skip to content