XV Wielki Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej i Ogrodniczej

XV Wielki Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej i Ogrodniczej

W dniach 21- 22 maja 2015r. odbyła się XV edycja Wielkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej i Ogrodniczej dla szkół specjalnych.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie zawodowych szkół z Polski i uczniowie szkół gimnazjalnych z Białegostoku. Szkoły reprezentowane były przez dwuosobowe ekipy uczniów. Gościliśmy zespoły pochodzące z następujących ośrodków: Zespół Szkół Specjalnych nr 105 z Warszawy, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Kętrzyna, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Długoborza, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie, Państwowe Gimnazjum nr 4 z Oddziałami I integracyjnymi
w Białymstoku, Zespół Szkół nr 11 w Białymstoku.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W ramach konkursu uczestnicy wraz z opiekunami i uczniowie klas ogrodniczych wyjechali do Leśnictwa Ponikła, gdzie odbyły się zajęcia ekologiczne. Wyjazd ekologiczno – integracyjny zakończył się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Impreza ,która dzięki środkom otrzymanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku jest organizowana cyklicznie. W tej edycji konkursu honorowym patronatem objął nas Prezydent Miasta Białystok i Wojewoda Podlaski.

W tegorocznym konkursie zwyciężyli uczniowie z Warszawy, drugie miejsce zajęła ekipa z Grajewa, a trzecie miejsce- uczniowie z Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku. Indywidualnie zwyciężył Dominik Żochowski.