Kurs dotyczący multimediów w edukacji

Kurs dotyczący multimediów w edukacji

W ramach kolejnej mobilności wpisanej w projekt Erasmus+ „Nowoczesna edukacja na rzecz wzmacniania kompetencji kluczowych osób niepełnosprawnych”, dwójka nauczycieli z naszej szkoły, uczestniczyła w kursie pt. Europeans sharing views – Making sense of the world through mutimedia. Kurs odbył się w miejscowości Almada (w pobliżu Lizbony) w Portugalii, w dniach 07 – 12. 02.2016

Uczestniczący w kursie nauczyciele poznawali techniki filmowania, odkrywali ciekawe perspektywy ujęć, ćwiczyli, jak „mówić” językiem filmu w sposób nietuzinkowy, atrakcyjny dla odbiorcy. Dowiadywali się o kulisach tworzenia (edycji) filmów oraz uczyli się, jak aktywnie kreować media, które mają ogromny potencjał oraz przyszłość w edukacji.
Praca w grupach międzynarodowych, nad pięciominutowym filmem (wkrótce do zobaczenia) poruszającym tematykę DZEDZICTWA, była jednocześnie ogromnym wyzwaniem i przygodą.

We wspólnej nauce brali udział następujący nauczyciele i trenerzy: Rui, Bash, Eleonora, Mauro, Andree, Ferroudja, Nicole, Aili, Andrijana, Christian, Dorin, Jacob, Jean, Rita, Roland, Vesa, Joanna, Piotr, którzy reprezentowali: Portugalię, Francję, Włochy, Szkocję, Danii, Chorwację, Rumunię, Estonię, Łotwę, Finlandię, Austrię, Polskę.

Aby zebrać materiał filmowy odwiedzaliśmy ciekawe zakątki Lizbony, Almady. Byliśmy z wizytą w pracowni ręcznie wyrabianej i malowanej terakoty. Robiliśmy wywiad ze śpiewaczką Fado – pieśni portugalskie objęte dziedzictwem UNESCO. Słuchaliśmy Fado. Podziwialiśmy wyroby z korka, który pozyskiwany jest w Portugalii i wykorzystywany nie tylko do korków do butelek. Odwiedziliśmy szkołę techniczną, która współorganizowała kurs…

Można by pisać i pisać, ale lepiej zobaczyć. Zapraszam więc do zapoznania się z przygotowaną fotorelacją.

Szukajcie naszych zdjęć także w Selfie+ http://selfieplus.erasmusplus.org.pl/

Joanna Zalewska-Coldron