Start Sport

Aktualności sportowe

KRZYSZTOF CYMBOR – MISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W 2017ROKU !!!

30 marca 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w XVIII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni- Razem”, które odbyły się na Sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Długoborzu k. Zambrowa.

Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz wyłonienie reprezentacji województwa podlaskiego na mistrzostwa polski. Organizatorem turnieju była Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu  oraz Starostwo Powiatowe w Zambrowie.

Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku był reprezentowany przez n/w uczniów:

1. Kołodziej Julita            IIIC

2. Cymbor Krzysztof       IB

3. Kalinowski Mateusz    IIA

4. Malinowski Maciej      IB

Opiekun: nauczyciel wych. fizycznego Jarosław Jakimiuk

W kategorii chłopców starszych Mistrzem Województwa Podlaskiego został Krzysztof Cymbor , brązowy medal w tej samej konkurencji zdobył Maciej Malinowski , a Kalinowski Mateusz uplasował się na szóstym miejscu. W kategorii kobiet starszych Kołodziej Julita zdobyła srebrny medal . Był to największy sukces naszej szkoły w całej historii Mistrzostw w Tenisie Stołowym . Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce.

Zawodnikom Gratulujemy Sukcesu.

Autor komunikatu: mgr Jarosław Jakimiuk

OBRONILIŚMY MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

We wtorek 22 listopada 2016 roku  w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się V Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej szkół i ośrodków specjalnych zorganizowane przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim i Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

Zawody zostały uroczyście otwarte przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół Jolantę Elżbietę Boćkowską i nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Filimoniuka.

Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku był reprezentowany przez następujących uczniów:

Opiekunowie: Marcin Monach, Alejandro D. Espadas , Jarosław Jakimiuk

Zawodnicy naszej szkoły w finale pokonali  Zespół Szkół Nr 13 z Białegostoku 4:0 i odebrali okazały puchar, piłkę oraz dyplom za zdobycie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej w 2016r. Druga drużyna uplasowała się na V miejscu.

Zawodnikom Gratulujemy  Sukcesu.

18 medali naszych lekkoatletów!!!

7 czerwca 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, które zostały rozegrane na Stadionie BOSiR w Białymstoku.

Celem mistrzostw była popularyzacja lekkiej atletyki  jako królowej sportu wśród dzieci i młodzieży, integracja młodzieży z różnych placówek oraz wyłonienie reprezentacji województwa podlaskiego na Mistrzostwa Polski. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku, Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku oraz Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku.

III miejsce 800m

Opiekunowie: Barbara Topczewska, Robert Białowicz, Rafał Cybulski, Marcin Monach, Jarosław Jakimiuk.

SREBRO JULITY KOŁODZIEJ

9 kwietnia 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w XVII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni- Razem”, które odbyły się na Sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Długoborzu k. Zambrowa.
Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz wyłonienie reprezentacji województwa podlaskiego na mistrzostwa polski. Organizatorem turnieju była Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu  oraz Starostwo Powiatowe w Zambrowie.
1. Kołodziej Julita        IIC
2. Cymbor Krzysztof   IIIA
3. Kalinowski Mateusz  IA
4. Dąbrowski Marcin    IIIA
5. Grunert Michał        IIIE

W kategorii dziewcząt starszych Kołodziej Julita zdobyła srebrny medal . W kategorii chłopców starszych IV miejsce zajął Cymbor Krzysztof. Drużynowo nasza szkoła zajęła III miejsce.

VI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintona

3 marca 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w VI Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Badmintonie, które odbyły się na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.

Celem imprezy była popularyzacja badmintona wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz wyłonienie reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Koninie (woj. Wielkopolskie).  Organizatorem turnieju był  Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim.

1. Kiślak Natalia        IC
2. Zagrodnik Patryk   IB
3. Gilewski Adrian     IB

Ogromną niespodziankę sprawiła nam Natalia Kiślak, która w kategorii dziewcząt starszych zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.  W kategorii chłopców starszych  Adrian Gilewski uplasował się na  V miejscu, a Patryk Zagrodnik był VII.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

We czwartek 26 listopada 2015 roku  w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej szkół i ośrodków specjalnych zorganizowane przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim i Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

Zawody zostały uroczyście otwarte przez Pana Anatola Grzegorza Tymińskiego, naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim oraz Panią Dyrektor Zespołu Szkół Jolantę Elżbietę Boćkowską.

Opiekunowie: Marcin Monach, Jose Manuel Roman Cobacho, Jarosław Jakimiuk

Zawodnicy naszej szkoły w finale pokonali  Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy z Długoborza k.Zambrowa, 5:1 i odebrali okazały puchar, piłkę oraz dyplom za zdobycie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej w 2015r