Start

Strona Główna

WIZYTA W RUMUNII W RAMACH JOB SHADOWING

W ramach projektu "Nowoczesna edukacja na rzecz wzmacniania kompetencji kluczowych osób niepełnosprawnych intelektualnie" grupa nauczycieli z naszej szkoły odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę z Rumunii SCOALA GIMNAZJALA SPECJALA w DEJ. Dej jest miejscowością położoną w pięknej i tajemniczej Transylwanii, znanej jako kraina Drakuli. Podczas JOB SHADOWING uczestniczyliśmy w zajęciach z SI, logopedii, zajęciach w ramach projektu eTwinning oraz rozmaitych ekstra aktywnościach. Poznaliśmy też zasady tradycyjnej rumuńskiej gry zwanej OINA. Szkoła z Rumunii jest naszym wieloletnim projektowym partnerem. Współpracowaliśmy już ze sobą podczas projektu Comenius "Tales from here and there" w latach 2011 - 2013. Dziękujemy za gościnność i mamy nadzieję na dalsza efektywna współpracę!


 

WIZYTA NAUCZYCIELI Z HISZPANII W RAMACH JOB SHADOWING


W dniach 16 - 20 maja gościliśmy w naszej szkole dwie nauczycielki ze CPEE LA QUINTA z Madrytu z Hiszpanii. W trakcie wizyty nasi goście obserwowali zajęcia lekcyjne jak również uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach i warsztatach. 

WYJAZD DO SOKOLARNI


17 maja SKKT odwiedziło Muzeum wsi w Jurowcach. Podczas pokazowej lekcji, w pięknych okolicznościach przyrody poznaliśmy zwyczaje sokołów, jastrzębi oraz sów. Oswojone drapieżniki wcale nie są takie groźne, niektórzy z nas nawet odważyli się ich dotknąć!

 


 

XVI Wielki Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej i Ogrodniczej Białystok 2016


W dniach 19-20 maja 2016r.w naszej szkole  odbyła się XVI edycja Wielkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej i Ogrodniczej dla szkół specjalnych. Współorganizatorem konkursu poprzez ufundowanie nagród uczestnikom-  był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Ponadto naszymi sponsorami byli:  Organizacja Międzyzakładowa NSZZ  „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku i Urząd Miejski w Białymstoku.
Honorowym patronatem objął konkurs Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Białegostoku.
W tegorocznym konkursie  wzięli udział uczniowie zawodowych szkół z Polski i uczniowie szkół gimnazjalnych z Białegostoku. Szkoły reprezentowane były  przez dwuosobowe ekipy uczniów. Gościliśmy zespoły pochodzące z następujących ośrodków:
- Zespół Szkół Specjalnych nr 105 z Warszawy
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kętrzyna
- Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy z Długoborza
- Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II z Grajewa
-Zespół  Szkół nr 11 z Białegostoku
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W ramach zadania praktycznego uczniowie sadzili krzewy ozdobne na terenie posesji szkoły i segregowali odpady.
Indywidualne wyniki konkursu:
I miejsce – Elwira Miszczuk
II miejsce – Michał Węcławski
III miejsce – Hubert Chmielewski
Wyniki zespołowe:
I miejsce – Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku
II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie
III miejsce – Zespół Szkól Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie

GRATULACJE
Halina Pietrzak

 


 

„Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń +”

 

Dnia 19 maja 2016 r., w ramach konkursu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń +”, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa podczas lekcji wychowania fizycznego z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie poprowadziła pani Natalia Modzalewska i pani Urszula Jarończyk. Na szkolnej sali gimnastycznej przedstawione zostały symulacje niebezpiecznych sytuacji, które mogą się zdarzyć podczas lekcji w-fu. Przećwiczono także sposoby udzielania pomocy poszkodowanym, w przypadku na przykład krwotoku z nosa, skręcenia kostki czy utraty przytomności. Prowadzące spotkanie zwróciły szczególną uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa, o których nauczyciel zawsze przypomina młodzieży przed kolejnymi zajęciami. Współpraca z prowadzącym lekcję, wykonywanie jego poleceń, odpowiedni strój, w znaczny sposób zmniejszają ryzyko zagrożeń, które mogą nas czekać na zajęciach wychowania fizycznego. Jednocześnie przestrzeganie ustalonych reguł pozwala cieszyć się współzawodnictwem, poznawać nowe formy ruchu, jednym słowem dbać o lepsze samopoczucie. Wszyscy bowiem wiemy, że sport to samo zdrowie.
Dziękujemy Natalii Martyniuk, Jolancie Sakowicz i Magdalenie Michalskiej - uczennicom Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi
w Białymstoku, które wzięły czynny udział w spotkaniu i wspierały naszych podopiecznych w zdobywaniu nowej wiedzy oraz doświadczeń.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

 

Joanna Brzozowska

 


 

WYNIKI Z TURNIEJU
BEZPIECZEŃSTWO w RUCHU DROGOWYM(BRD)

17.05.2016r. odbył się Finał III WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU BRD.
Na Turnieju stawiło się 5 szkół z województwa podlaskiego.

Rywalizacja odbywała się między uczniami szkoły zawodowej oraz uczniami szkoły przysposabiającej do pracy.
Do rywalizacji stanęło 12 zawodników ze szkoły zawodowej
i 24 zawodników ze szkoły przysposabiającej do pracy.


Szkołę Zawodową reprezentowali uczniowie:

 

Nazwisko

i imię

Test z wiedzy

o Ruchu Drogowym

(max ilość punktów-12)

Miasteczko Ruchu Drogowego

(max ilość punktów-0)

Rowerowy Tor Przeszkód

(max ilość punktów-0)

Matyskiel Mateusz

7 punktów

3 punkty

1 punkt

Jackowski Maciej

7 punktów

9 punktów

30 punktów

Sałaskiewicz Adam

7 punktów

3 punktów

1 punkt

Leszczuk Patryk

5 punktów

6 punktów

8 punktów

Węcławski Michał

8 punktów

6 punktów

6 punktów

Toczydłowski Michał

9 punktów

3 punktów

30 punktów


Zdobyta ilość punktów pozwoliła Mateuszowi Matyskiel(III A),oraz Adamowi Sałaskiewicz(II B) na zajęcie ex aequo 4 miejsca w klasyfikacji szkół zawodowych.

Szkołę Przysposabiającą do Pracy reprezentowali uczniowie:

 

Nazwisko

i imię

Test z wiedzy

o Ruchu Drogowym

(max ilość punktów-12)

Miasteczko Ruchu Drogowego

(max ilość punktów-0)

Rowerowy Tor Przeszkód

(max ilość punktów-0)

Malanowski

Adam

8 punktów

25 punkty

3 punkty

Konopko

Barbara

9 punktów

6 punktów

10 punktów

Olkowski

Robert

12 punktów

6 punktów

7 punktów

Lubowiecki

Kamil

8 punktów

21 punktów

5 punktów

Żelazko

Kamil

8 punktów

6 punktów

3 punktów

Wnorowski

Paweł

8 punktów

0 punktów

4 punktów

 

Uczeń Robert Olkowski(II G) zdobył maksymalną ilość punktów za TEST z Wiedzy o Ruchu Drogowym. Natomiast bezbłędnie Miasteczko Ruchu Drogowego pokonał Paweł Wnorowski (III E/3).

W klasyfikacji ogólnej uczniów ze szkół Przysposabiających do Pracy Paweł Wnorowski (III E/3) zajął 5 miejsce, Adam Żelazko -7 miejsce (liczba startujących uczniów - 24 osoby).

M. Perkowski

A. Sokołowski

 

 

 
Więcej artykułów…