Start

Strona Główna

DARY SERCA


Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej Dla Sierot spod Poznania podjęło inicjatywę ufundowania dziewięciu Uczniom Szkoły Zawodowej podarunków z okazji Dnia Dziecka.
Spotkanie odbyło się w dniu 11 czerwca w murach naszej szkoły. Przygotowane "Dary Serca" z rąk Pani Dyrektor Barbary Dickert oraz osób współtowarzyszących w spotkaniu otrzymali uczniowie:
- z klasy III A - Agata Gęsiewska, Mateusz Michalewicz, Daniel Sutkowski:
- z klasy III B - Justyna Bielecka, Justyna Malkierczyk, Bożena Ołdziejewska, Marzena Wiśniewska;
- z klasy III C - Marek Wójcik, Damian Raduch.

Wręczone upominki sprawiły młodzieży ogromną radość i będą przydatne w codziennym życiu.

Agnieszka Turkowska

 


 

„Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń +”

 

Dnia 6 czerwca 2016 r., w ramach konkursu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń +” odbyło się wyjście do Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych ETAP w Białymstoku. Zajęcia pt. „Uzależnienia - jak można ich uniknąć” przeprowadzone zostały przez pracujących tam terapeutów, bez obecności nauczycieli. Spotkanie, na którym nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością, było pozytywnie przez nich odebrane. Młodzież wyszła z zajęć w dobrych nastojach, z dużą ilością wiedzy, informacji i przykładów skłaniających do przemyśleń.

Monika Nawrocka


 


 

18 medali naszych lekkoatletów!!!

7 czerwca 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, które zostały rozegrane na Stadionie BOSiR w Białymstoku.

Celem mistrzostw była popularyzacja lekkiej atletyki  jako królowej sportu wśród dzieci i młodzieży, integracja młodzieży z różnych placówek oraz wyłonienie reprezentacji województwa podlaskiego na Mistrzostwa Polski. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku, Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku oraz Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku.

Wyniki uczniów Zespołu Szkół Nr 16 w Białymstoku:

Nazwisko i imię

klasa

miejsce

Stasieluk Jolanta

Kl. IIB

II miejsce 400m

Kulmaczewska Izabela

Kl. IB

I miejsce pchnięcie kulą

Kiślak Natalia

Kl. IIC

I miejsce 400m

II miejsce 800m

Raciborska Julita

Kl. IIIB

II miejsce 100m

III miejsce 200m

Orlińska Magdalena

Kl. IB

I miejsce skok w dal

III miejsce 100m

Burycz Dominika

Kl. IB

I miejsce 100m

II miejsce 200m

Dzieszuta Marcin

Kl. I A

II miejsce pchniecie kulą

III miejsce  skok w dal

Wilkowski Mateusz

Kl. IC

II miejsce 1500m

Szuścik Rafał

Kl. IA

III miejsce 1500m

Gilewski Adrian

Kl. IB

II miejsce 1500m

II miejsce skok w dal

Bielski Mateusz

Kl. IC

III miejsce 100m

Kitlas Mateusz

Kl. IB

III miejsce 800m

Opiekunowie: Barbara Topczewska, Robert Białowicz, Rafał Cybulski, Marcin Monach, Jarosław Jakimiuk.

Zawodnikom Gratulujemy Sukcesu.

Autor komunikatu: mgr Jarosław Jakimiuk

 


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PAPIEROSA W NASZEJ SZKOLE


31 maja 2016 r. z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa i w ramach realizacji zadań konkursowych wynikających z udziału naszej szkoły w konkursie "Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń+” odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów pt. "Papierosom mówimy NIE”. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi naszej młodzieży na zagrożenia wynikające z czynnego i biernego palenia tytoniu.  Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje na temat szkodliwości palenia papierosów, brali udział w quizie i innych proponowanych im zadaniach. Jak zwykle wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.
Dodatkowo spotkanie to było okazją do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu plastycznego na plakat antynikotynowy. Nagrodzeni uczniowie tego samego dnia wzięli udział w prozdrowotnym happeningu promującym abstynencję nikotynową i zdrowy styl życia wśród naszej społeczności lokalnej. Z nagrodzonych plakatów przygotowaliśmy transparenty, z którymi wyszliśmy na ulice, częstując mijających nas przechodniów marchewkami zamiast papierosów. Hasła na transparentach : "Włącz myślenie - rzuć palenie”, "Nie pozwól życiu ulecieć z dymem”, "Witaminki zamiast nikotynki”, "Papierosy –nie, zdrowe odżywianie– tak”, "Nie pal! Nie truj!” manifestowały nie tylko naszą niechęć do tytoniu, ale także zdrowy styl życia. Musimy przyznać, że wzbudzaliśmy duże zainteresowanie, wiele osób wyraziło pochwałę i poparcie idei walki z uzależnieniem od nikotyny.  
Na szczęście w dzisiejszych czasach większość ludzi rozumie jakie konsekwencje zdrowotne, społeczne, środowiskowe i ekonomiczne niesie ze sobą ten nałóg i palenie przestało już być modne. Niemniej jednak, takie akcje jak nasza są ciągle potrzebne, by uświadamiać innym, że dzięki palaczom czynnym, istnieją też niestety palacze bierni….

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
A.    Siwik-Ramatowska
B.    Dworakowska

 

 

UWAGA!!!!

W miesiącu czerwcu
odpisy za obiady i internat

można zgłaszać najpóźniej do 15.06.2016 roku.

Po tym terminie odpisy nie będą uwzględniane.

 

PIKNIK BŁĘKITNYCH SERCW dniu 4 czerwca 2016 roku w Folwarku Nadawki odbył się zorganizowany przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu oraz inne placówki działające na rzecz osób z autyzmem, w tym Zespół Szkół nr 16 -  PIKNIK BŁĘKITNYCH SERC.


Grupa nauczycieli naszej szkoły wraz z wybranymi uczniami przygotowała stanowiska, które uatrakcyjniły pobyt przybyłym w tym dniu rodzinom. Dla dzieci przygotowaliśmy STOISKO GASTRONOMICZNE z degustacją przystawek przygotowanych przez kucharzy ze Szkoły Zawodowej z możliwością samodzielnego skomponowania i dekorowania potraw.


Nad fryzurami oraz makijażem uczestników pikniku czuwała prężna grupa fryzjerów pod czujnym okiem pani Wioletty Karwowskiej – Kopeć. Przygotowany przez nich SALON PIĘKNOŚCI oferował: plecionki, falowania i karbowania włosów, podpięcia z loków i prostych włosów, a także kolorowe, łatwo zmywalne pasma. Wykonano  makijaże wiosenne i letnie wraz ze zdobieniami twarzy.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkurencje sportowe: strzały z łuku, strzały do bramki, czy przeciąganie liny. Dostarczyły one wiele radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.


Opiekunowie: Katarzyna Zajko, Aneta Łapińska, Wioletta Karwowska-Kopeć, Agnieszka Dzieszko, Anna Milewska, Jacek Fidura, Andrzej Jocz, Marcin Monach, Jarosław Jakimiuk, Robert Białowicz, Jarosław Leśnik, Krzysztof Januszek


Uczniowie: Anita Łapinska, Jolanta Stasieluk, Adam Sałaskiewicz, Ewa Sikora, Justyna Bielecka. Gościnnie wspomagała nas uczennica fryzjerstwa z Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego – Izabela Filipczuk.


Wolontariusz: Tomasz Fidura

 


 
Więcej artykułów…