Start

Strona Główna

Krajowa Mapa Zagrożeń

 

Wszelkie informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń można znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ

 

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń - kliknij tutaj

 

Uwaga!!!


Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to zapraszamy do obejrzenia teledysku autorstwa p. Piotra Moczulskiego z naszą szkołą w roli głównej :)

 

Kliknij w link poniżej


http://szkola.tvn.pl/wideo,2736,v/piotr-zespol-szkol-nr-16-bialystok,1568950.html

 

Dzień Otwarty Radia Białystok, 07.10.2016Tego dnia można było obejrzeć pokaźny zbiór radioodbiorników z minionych czasów, odwiedzić studio nagraniowe i pobawić się z dźwiękiem, zobaczyć jak wygląda praca prezentera na antenie radiowej.
Uczniowie mogli zobaczyć, jak powstaje program i jak dziennikarze przygotowują i czytają wiadomości. Zwiedziliśmy również fonotekę, czyli miejsce, gdzie zgromadzono tysiące płyt oraz studio reklamowe, gdzie realizatorzy pokazali, jak powstają nagrania i jak się je montuje. Odważni mogli spróbować sił przed mikrofonem. Nasza grupa zdecydowała się zaśpiewać.

Oglądaliśmy też fotogalerie z imprez organizowanych przez Radio Białystok, słuchaliśmy opowieści o historii rozgłośni i specyfice pracy radiowej.

Oto zapis wizualny z naszej wizyty w Radiu Białystok.
Życzymy przyjemnego odbioru!Maria Bondar, Barbara Dworakowska, Joanna Zalewska-Coldron

 


 

Szkolne Święto Ziemniaka 2016


Dnia 28.09.2016 r. w Majątku Howieny w Pomigaczach odbyły się obchody XI Szkolnego Święta Ziemniaka. Pierwszym punktem spotkania było zwiedzanie terenu Majątku oraz Mini Zoo. Następnie młodzież uczestniczyła w zabawach integracyjnych. Wszystko odbywało się w miłej i radosnej atmosferze. Aby złapać oddech, po tych nieco wyczerpujących atrakcjach, zarządzona została przerwa na pieczenie kiełbasek przy ognisku, do którego oczywiście wrzucono ziemniaki. Wspaniałym dodatkiem do kiełbasek były przepyszne surówki i sałatki przygotowane przez uczniów klas IC, II B oraz III C o kierunku kucharz. Za wszystkie przysmaki serdecznie dziękujemy. Posileni i wypoczęci uczniowie mogli rozpocząć zawody sprawnościowe z ziemniakami w roli głównej: slalom z ziemniakiem na łyżce, rzuty ziemniakiem do kosza, zbieranie ziemniaków na czas, przenoszenie ziemniaków w parach za pomocą chusty i wiele innych. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Trudno było nam odjeżdżać, bo pogoda i humory wszystkim dopisywały. Ognisko dogasało a pożegnał nas smakowity zapach pieczonych ziemniaków…


Zapraszam do obejrzenia fotorelacji
Joanna Brzozowska


 

PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

W ramach konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +” dnia 23 września w Zespole Szkół Nr 16 odbyła się próbna ewakuacja w z udziałem przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów oraz pracowników naszej szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.  O godzinie 10.00, po usłyszeniu sygnału alarmowego, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz nauczyciele udali się drogą ewakuacyjną na plac za szkołą. Po sprawdzeniu budynku, okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili placówkę. Łącznie ewakuowano: 129 uczniów oraz 31 pracowników. Prowadzący ewakuację – p. Andrzej Sokołowski złożył meldunek przedstawicielom Straży Pożarnej a następnie pani dyrektor, która odwołała alarm. Wszyscy spokojnie wrócili do szkoły. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez paniki. Odbyła się z zachowaniem wytycznych zawartych w dokumencie szkolnym „Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego”.

Joanna Brzozowska

 

 

 

"Sprzątanie Świata" 2016

 

Dnia 16 września 2016r, nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".

Uczniowie i nauczyciele mieli  rękawiczki, worki do segregacji odpadów i wyznaczony teren do posprzątania. Dobra pogoda i humory dopisywały. Praca wrzała, a worki szybko się zapełniały.

Uczniowie nie mogli uwierzyć, że ludzie wyrzucają tyle śmieci, nie myśląc o konsekwencjach. Butelki, puszki, torebki foliowe, papierki i inne nieczystości zostały posegregowane, a worki wypełnione po brzegi zawiązane.

Mając nadzieję, że teren na którym sprzątano, już przez długi, długi czas pozostanie czysty wszyscy wrócili do szkoły.

Monika Nawrocka

 

 

 
Więcej artykułów…