Start

Strona Główna

Europejska Odznaka Jakości eTwinning 2016

 

Gratulacje! Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Working together is easier". Oznacza to, że praca nauczycieli, praca uczniów i naszej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

Projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu:  www.etwinning.net.

 


 


JOB SHADOWING W MADRYCIEW dniach 24-28 października, cztery nauczycielki z naszej szkoły wzięły udział w mobilności edukacyjnej typu JOB SHADOWING w szkole CPEE LA QUINTA w Hiszpanii. Polegała ona na obserwacji różnorodnych obszarów pracy tej instytucji. Były to m.in.: prace administracyjne, zajęciao charakterze terapeutycznym oraz zajęcia lekcyjne na różnych poziomach edukacyjnych.

Chociaż językiem projektu jest język angielski to podczas pobytu uczyłyśmy się także hiszpańskiego. W czasie wolnym od zajęć lekcyjnych poznawałyśmy hiszpańską kulturę jak również ciekawe zakątki Madrytu.

 

 

Zaproszenie na V edycję

 

Serdecznie zapraszamy na piątą edycję Imprezy charytatywnej na rzecz rodzin osób niepełnosprawnych "W Objęciach Anioła".

 

 

 

Patronat honorowy na d imprezą objął Prezydent Miasta Białegostoku

 


 

LEKCJA O RUMUNII


W ramach „Wędrówek po Europie”, 17 października spotkaliśmy się z kulturą rumuńską. Zdobyliśmy podstawowe informacje na temat kraju Drakuli (położenie geograficzne, flaga, waluta itp.) Dowiedzieliśmy się też kilku ciekawostek, np. jakie dania są typowe dla tego regionu Europy, populacja jakich zwierząt jest najliczniejsza w rumuńskiej części Karpat, czy też jaka marka aut produkowana jest w Rumunii. Następnie usystematyzowaliśmy wiedzę poprzez quiz poprowadzony przez „eksperta” z którym połączyliśmy się za pomocą internetowego komunikatora. Spotkanie zakończyliśmy grami edukacyjnymi.

 


 

WYCIECZKA DO MUZEUM

Dnia 20 października odbyła się wycieczka do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Zostaliśmy zabrani w podróż ukazującą życie i twórczość artysty. Podróż wyjątkową, bo niebanalną i zaskakującą. Przewodnik – pan Maciej Kułak – w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam historię życia Karnego. Pokazał nie tylko wspaniałego rzeźbiarza ale przede wszystkim interesującego człowieka z olbrzymim poczuciem humoru.
Podczas spotkania nie zabrakło zarówno refleksji jak i śmiechu. Uczniowie z opiekunami wielokrotnie musieli zmierzyć się z „artystycznymi” zagadkami, rozpoznać kogo przedstawiają rzeźby lub co kryje się w przepastnej skrzyni z pracowni artysty. Jednym słowem, na własnej skórze przekonaliśmy się, że muzeum na pewno nie jest nudne a zwiedzanie może być interesujące i pełne akcji

Joanna Brzozowska

 
 

Ważna informacja o stypendiach edukacyjnych

 

Szczegóły pisma z Departamentu Edukacji Miasta Białystok dotyczące stypendiów edukacyjnych - kliknij tutaj

 
Więcej artykułów…