XII Szkolne Święto Ziemniaka

XII Szkolne Święto Ziemniaka

05.10.2017r. w Majątku Howieny (Pomigacze) po raz XII uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w Szkolnym Święcie Ziemniaka. Liczba uczniów uczestniczących w imprezie wyniosła 49 osób. Ponadto oprócz nauczycieli opiekujących się młodzieżą na naszym Święcie Ziemniaka gościliśmy dwoje rodziców.

Do Majątku Howieny zawiózł nas autokar w barwach JAGIELLONII . Podróż takim autokarem wywarła na młodzieży duże wrażenie , nie obyło się bez selffie. Na miejscu spotkania powitało nas piękne słońce. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy przypomnieniem okoliczności w jakich ziemniak zagościł na polskich stołach. Następnie młodzież brała udział w licznych zabawach integracyjnych gdzie do zabaw były wykorzystywane ziemniaki. Ponadto uczniowie pod okiem przewodnika zwiedzili mini zoo na terenie majątku. Uwagę zwiedzających przykuła Lama , która żywo reagowała na zwiedzających. Ważnym punktem naszego święta była degustacja regionalnych potraw, które zostały wykonane przez uczniów szkoły zawodowe ,pod okiem nauczycieli zawodu kucharz. Kolorytu całemu spotkaniu dodawało ognisko w którym wszyscy uczestnicy piekli kiełbaski.

Na Święto ziemniaka potrawy zostały wykonane przez uczniów klas :III B, II C, I B. Pomocą w przygotowaniu potraw służyli im nauczyciele:M. Kanclerz, U.Moczulska, A.Łapińska, A. Kłopotowska.

Nauczyciele prowadzący gry i zabawy integracyjne B.Dworakowska, M. Nawrocka. A. Kulikowska, A. Tylman -Guziejko ,M. Perkowski.

Osoby wspomagające : K. Kapela, J. Brzozowska,E.Święcicka.